NÁŠ PŘÍBĚH

Příběh Lagarta se začal psát v roce 2009.

Tehdy se jeho zakladatel Jan Hawelka rozhodl, že vytvoří na severu Čech místo, které nabídne kvalitní kávu, unikátní dezerty a vysokou úroveň zákaznického servisu.

Honza měl původně v plánu servírovat italskou kávu značky Lavazza. Stačilo ale jedno setkání s majitelem La Bohéme Café Charlesem Fleerem, aby upravil koncept a do nabídky zařadil právě jejich výběrovou kávu.

 

O rok později otevřel první kavárnu v Chomutově.

Ani náročné začátky, práce dlouho do noci a neustálé učení se novým věcem ho neodradily od toho, aby rozšířil Lagarto dál a o rok později otevřel kavárnu i v obchodním domě v Mostě. Během následujících let se otevřely dveře kaváren v TeplicíchKadani a ještě jednou v Chomutově.

 

Zásadní milník přišel v roce 2012.

Honza se rozhodl, že ukáže světu i kvalitní dezerty z vlastní výrobny. Tím se k značce Lagarto, v té době už dokonale provoněné kvalitní kávou, přidala i poctivá cukrařina.

 

DeLi most

K dalšímu velkému kroku vpřed došlo v roce 2015, kdy se ke klasickému kavárenskému konceptu přidalo i bistro Deli Most s vlastní kuchyní a jedinečným brunchem.

 

designová kavárna Galerie pošta

V prostorách Galerie Pošta v Chomutově jsme v roce 2018 otevřeli naší první designovou kavárnu, která udala směr, kterým chceme v dalších letech jít. Zároveň jsme zde spojili Lagarto a Deli.

 

Revoluční rok 2019.

V roce 2019 jsme se rozhodli říct „ne“ prodloužení smlouvy v naší kavárně v Teplicích a říct „ano“ nové výzvě, a to postavit restauraci, která by se stala časem klenotem severu. Jak se nám to povedlo, najdete na www.lagartojj.cz

 

Dospělé Lagarto.

Na konci roku 2019 jsme otevřeli náš nový koncept Emporio v Olympii Teplice. Koncept, který odráží desetiletou historii naší práce na severu Čech, a stejně jako Honza překročil „třicítku“, i naše kavárna dospěla.

 

Lagarto Café není ledajaký kavárenský koncept. Naše podniky zrcadlí vysokou kvalitu, neustálou inovaci a hlavně #chutzitnaplno. Pokud žijete jen z opravdových zážitků, těšíme se na setkání v Lagartu!

 

Lagarto Café není ledajaký kavárenský koncept. Naše podniky zrcadlí vysokou kvalitu, neustálou inovaci a hlavně #chutzitnaplno. Pokud žijete jen z opravdových zážitků, těšíme se na setkání v Lagartu!